Jahja Lluka dėnohet 10 muaj burg pėr “Fondin Haradinaj”

Shko poshtė

Super Jahja Lluka dėnohet 10 muaj burg pėr “Fondin Haradinaj”

Mesazh nga Zyma prej Fri Feb 12, 2010 2:10 pmGjykata e Qarkut nė Prishtinė e ka shpallur fajtor
ish-kėshilltarin e ish-kryeministrit Agim Ēeku, Jahja Llukėn, pėr vepėr
penale raportim tė rrejshėm tė prejardhjes sė parave. Ai ėshtė dėnuar
me kusht me 10 muaj burgim dhe dhjetė mijė euro, nė tė holla.
Dy
tė akuzuarit e tjerė, ish-drejtori i Kasa bankės Milazim Abazi dhe
ish-drejtori i njė filiale tė kėsaj banke, Hashim Sejdiu, janė shpallu
tė pafajshėm.
Kėta akuzoheshin me dyshimin se kanė bėrė pastrim parash gjatė
fushatės pėr mbledhjen e parave pėr “Fondin Haradinaj”, nė kohėn kur
Ramush Haradinaj ndodhej nė Hagė, me akuza pėr krime lufte

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi