Thaēi jep dorėheqje nga pozita e deputetit

Shko poshtė

Super Thaēi jep dorėheqje nga pozita e deputetit

Mesazh nga Zyma prej Fri Feb 12, 2010 2:14 pmPėrmes njė letre, drejtuar kryetarit tė Kuvendit tė Republikės
sė Kosovės, Jakup Krasniqi, kryeministri i Qeverisė sė Republikės sė
Kosovės, Hashim Thaēi, ka bėrė tė njohur dorėheqjen e tij nga pozita e
deputetit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės.
Nė letėr
thuhet: “I nderuari z.Krasniqi Duke u bazuar nė nenin 70 paragrafin 3
(2) tė Kushtetutės sė Kosovės si dhe nė pikėn 5 tė Rregullės nr. 14 tė
Rregullores sė Punės sė Kuvendit tė Kosovės, ju paraqes dorėheqjen time
nga pozita e deputetit tė Kuvendit tė Republikės sė Kosovės”.
“Kėtė veprim e kam ndėrmarrė duke pasur parasysh pėrkushtimin tim
ndaj Qeverisė sė Republikės sė Kosovės, si dhe tė pėrmbushjes nė mėnyrė
sa mė efikase tė tė gjitha detyrave tė mia si Kryeministėr. Njė gjė e
tillė do tė ndihmonte edhe vet Kuvendin e Republikės sė Kosovės nė
rritjen e efikasitetit nė punė dhe krijimin e mundėsisė pėr deputet tė
ri qė do tė jenė tė pėrkushtuar vetėm nė punėt dhe detyrat qė pėrkojnė
me funksionin e deputetit”, thuhet nė fund tė letrės qė kryeministri
Hashim Thaēi i ka dėrguar kryeparlamentarit Jakup Krasniqi.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi