Presidenti Shqipėrisė Topi uron Presidentin Sejdiu nė 2-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės

Shko poshtė

Super Presidenti Shqipėrisė Topi uron Presidentin Sejdiu nė 2-vjetorin e Pavarėsisė sė Kosovės

Mesazh nga Keti prej Wed Feb 17, 2010 8:56 am

Presidenti i Shqipėrisė, Bamir Topi shprehu angazhimin e Shqipėrisė nė mbėshtetje tė njohjes sė mėtejshme ndėrkombėtare tė Kosovės dhe realizimit tė aspiratės euroatlantike tė saj gjatė njė mesazh urimi, drejtuar Presidentit tė Kosovės, Fatmir Sejdiu, me rastin e 2-vjetorit tė shpalljes sė Pavarėsisė.
"Kjo ditė e gėzueshme pėr Kosovėn dhe gjithė shqiptarėt, mė jep rastin tė rikonfirmoj vullnetin maksimal pėr vazhdimėsinė dhe forcimin e lidhjeve tė forta dhe tė qėndrueshme shumėplanėshe, qė ekzistojnė midis dy vendeve tona, si dhe t'ju siguroj se Shqipėria do tė vazhdojė angazhimin e saj nė mbėshtetje tė njohjes sė mėtejshme ndėrkombėtare tė Republikės sė Kosovės dhe realizimit tė aspiratės euroatlantike", thuhet nė mesazhin e urimit tė publikuar nga zyra e shtypit e Presidencės.
Presidenti Topi vlerėson hapat e shpejtė e tė sigurt tė Kosovės "nė drejtim tė konsolidimit tė politikave tė brendshme, krijimit tė njė shoqėrie tė barabartė e multietnike, zbatimit tė ligjit e forcimit tė shtetit tė sė drejtės dhe stabilitetit nė vend si dhe politikės rajonale dhe evropiane.
avatar
Keti
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 761
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi