Presidenti Sejdiu dekretoi faljen e 62 tė dėnuarve

Shko poshtė

Super Presidenti Sejdiu dekretoi faljen e 62 tė dėnuarve

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 17, 2010 4:00 pm

Nė pėrvjetorin e dytė tė pavarėsisė sė Republikės sė Kosovės, Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu ka dekretuar faljen e dėnimit tė mbetur apo zvogėlimin e dėnimit me burg pėr 62 persona.Duke u bazuar nė Nenin 84, pika 29 tė Kushtetutės sė Republikės sė Kosovės, nė Nenin 5 tė Ligjit pėr Faljen, nė Nenin 97 tė Kodit Penal tė Republikės sė Kosovės dhe nė Dekretin DF-001-2009 pėr Pėrcaktimin e Kritereve pėr Dhėnien e Faljes Personave tė Dėnuar, Presidenti nxori dekret pėr faljen e dėnimit tė mbetur apo zvogėlimin e dėnimit me burg pėr 62 persona qė janė duke vuajtur dėnimet nė burgjet e Republikės sė Kosovės nė bazė tė aktgjykimeve tė formės sė prerė.Nė marrjen e kėtij dekreti, Presidenti i Republikės ka pasur parasysh dispozitat kushtetuese dhe tė Ligjit pėr Faljen, Kodit Penal tė Republikės sė Kosovės dhe Dekretin DF-001-2009 pėr Pėrcaktimin e Kritereve pėr Dhėnien e Faljes Personave tė Dėnuar, si dhe tė dhėnat e rekomanduara nga Drejtoritė e Burgjeve tė Republikės sė Kosovės dhe mendimin e Komisionit Profesional Ad Hoc tė themeluar nga Presidenti i Republikės.Dekreti pėr falje i Presidentit tė Republikės sė Kosovės hyn nė fuqi mė 17 shkurt 2010.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi