Klinton i uron Kosovės dy vjetorin e pavarėsisė

Shko poshtė

Super Klinton i uron Kosovės dy vjetorin e pavarėsisė

Mesazh nga Zyma prej Wed Feb 17, 2010 4:01 pm

“Nė emėr tė presidentit Obama dhe popullit tė Shteteve tė Bashkuara, e uroj popullin e Republikės sė Kosovės nė pėrvjetorin e dytė tė pavarėsisė. Ky ėshtė njė rast pėr ta kremtuar zhvillimin e Kosovės si republikė e hapur, unitare dhe pluraliste, dhe pėrkushtimin e saj pėr t’u ofruar premtimet e demokracisė tė gjithė popullit tė saj. Pėrparimi i Kosovės nė kėto dy vite e dėshmon pėrkushtimin e saj pėr tė qenė anėtare e pėrgjegjshme nė komunitetin e shteteve dhe ndaj stabilitetit nė Ballkan”.

“Unė e lėvdoj Qeverinė e Kosovės pėr pėrpjekjet e vazhdueshme tė saj pėr ndėrtimin e tė ardhmes sė sigurtė dhe prosperuese pėr tė gjithė qytetarėt e Kosovės. Shtetet e Bashkuara mbeten partner i patundur i popullit dhe Qeverisė sė Kosovės, tė pėrkushtuar ndaj forcimit tė institucioneve tė Kosovės dhe zhvillimit tė mėtejmė tė njė shteti plotėsisht funksional, demokratik dhe shumėetnik, i aftė pėr t’i arritur synimet euroatlantike tė tij”, thuhet nė urimin e Sekretares sė Shtetit, Hillari Klinton.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi