Perleshje mes minatoreve dhe policise

Shko posht

Super Perleshje mes minatoreve dhe policise

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sat Feb 20, 2010 7:44 pm


Perleshje mes minatoreve dhe policise gjate protestes qe minatoret po zhvillonin perpara Kryeministrise. (UPDATE)

Minatoret paten kerkuar me insistim takim me kryeministrin dhe ne nje moment kur nuk gjeten pergjigje kane tentuar te hyjne me force ne godinen e qeverise.

Forcat e shumta te policise qe mbanin te rrethuar godinen jane pergjigjur duke i shtyre protestuesit. Protesta nisi ne mesdite para godines se Kryeministrise, ku kreu i sindikates se minatoreve, Fiqiri Xibri ka akuzuar qeverine se ka qendruar indiferente ndaj kerkesave te tyre.

Kerkesa kryesore eshte ajo e miratimit te statusit te minatorit, nderkohe qe eshte kerkuar edhe ulja e cmimit te energjise elektrike. Ne mbeshtetje te minatoreve ka dale edhe kreu i konfederates se sindikatave.

Protesta e minatoreve ka qene e vazhdueshme deri ne greve urie. Pergjate vitit 2009 minatoret protestuan dhe kerkuan nga qeveria qe te miratoje statusin perfundimtar te minatorit, te rishikimin e moshes se pensionit dhe pagat.

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi