Kryeministria perkujton 20 shkurtin

Shko posht

Super Kryeministria perkujton 20 shkurtin

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sat Feb 20, 2010 7:45 pm


Zedhenesja e kryeministrit Berisha, Juela Mecani ne nje deklarate zyrtare ka kujtuar 20 shkurtin si diten e rrezimit te diktatures dhe ku rinia dhe populli i kryeqytetit i dhane fund nje epoke te erret: rregjimit komunist.

19 vjet me pare, pas nje greve urie te mbi 700 studenteve te Universiteteve te Tiranes, jehona e te ciles u perhap jo vetem ne Shqiperi, por edhe ne mbare Evropen dhe ne bote, studentet e Tiranes, te rinjte dhe te rejat, qytetaret dhe qytetaret e kryeqytetit, me nje akt guximi dhe trimerie epike, do te ngriheshin mbi friken dhe terrorin e tankeve, autoblindave dhe falangave te armatosura gjer ne dhemb te regjimit hoxhist, do te permbysnin shtatoren e Enver hoxhes, ketij Hitleri te Pasluftes se II-te Boterore, si do ta vleresonte Bashkimi Demokratik Evropian ne deklaraten e tij te Parisit, ne pranveren e vitit 1991, deklaroi Mecani.

Nder per jete studenteve, qytetareve te Tiranes, te rinjve dhe te rejave lirimtare, qe me greven e tyre te urise dhe me mbeshtetjen e saj, me guximin, trimerine dhe vendosmerine e tyre, shkruan nje nga faqet me te ndritura ne historine e lirise, shtoi Mecani.

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi