Topalli takim me homologun egjiptian

Shko posht

Super Topalli takim me homologun egjiptian

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sat Feb 20, 2010 7:46 pm


Kryetarja e kuvendit, Jozefina Topalli ka patur nje takim zyrtar me homologun e saj te asamblese popullore egjiptiane Fati Suror.

Dy kryeparlamentaret vleresuan se bashkepunimi mes dy vendeve eshte mjaft i rendesishem dhe se ai duhet forcuar me tej ne aspektin ekonomik, ne shkembimet tregtare dhe ne te gjitha fushat me interes te perbashket.

Zonja Topalli e cilesoi Egjiptin si nje nder vendet lider ne boten arabe qe me influencen e tij do te ndikonte mjaft ne njohjen e shtetit te Kosoves.

Ky realitet i ri tha zonja Topalli ka ndikuar ne stabilitetin e rajonit tone, duke cuar perpara fqinjesine e mire, pas njohjes se Kosoves nga gjitha vendet e ish Jugosllavise, pervec Serbise.

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi