PS pėrkujton rrėzimin e bustit tė diktatorit

Shko poshtė

Super PS pėrkujton rrėzimin e bustit tė diktatorit

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sat Feb 20, 2010 7:47 pmTiranė, 20 shkurt, NOA Partia Socialiste ka thyer rregullin e pėrvitshėm pėr pėrvjetorin e rrėzimit tė bustit tė diktatorit Enver Hoxha.

Kėtė herė, Partia Socialiste ka vendosur tė bėhet pjesė e ceremonive qė simbolizojnė luftėn kundėr diktaturės.

Edhe pse me njė ceremoni tė ndarė nga ato tė qeverisė apo tė shoqatave tė ish tė pėrndjekurve, PS-ja ka zgjedhur tė dėnoj tė kaluarėn komuniste me njė mėnyrė orgjinale.

Aktiviteti i Partisė Socialiste ėshtė drejtuar sot nga kreu i PS-sė, Edi Rama nė lagjen Kombinat nė Tiranė.

Mė shumė se ceremonia, pėr Partinė Socialiste merr njė rėndėsi tė veēantė gjesti simbolik i organizuar nga lidershipi i PS-sė.

Nė hapjen e fushatės elektorale tė vitit tė kaluar, kreu i PS-sė prezantoi para votuesve tė majtė njė histori tė re tė PS-sė, ku pjesė e saj ishte dhe rrėzimi i bustit tė Hoxhės.

Sot PS-ja zyrtarisht, pėr herė tė parė bashkohet me shoqatat e ish-tė pėrndjekurve dhe anti-komunite pėr tė pėrkujtuar rrėzimi e bustit tė diktorit, Enver Hoxha.

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi