Rama: PS ėshtė nė pikė tė hallit

Shko poshtė

Super Rama: PS ėshtė nė pikė tė hallit

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sat Feb 20, 2010 7:48 pmTiranė, 20 shkurt, NOA "Kėrkesa e kryetarit tė Partisė Socialiste, Edi Rama pėr hapjen e kutive ėshtė njė parodi tallėse pėr vet interesat e socialistėve".

Akuza ndaj lidershipit tė PS-sė, vjen nga Sekretari pėr Marrėdhėniet Publike nė LSI, Luan Rama, gjatė njė deklaratė tė dhėnė sot pėr mediat.

Dėshiroj tė nėnvizoj faktin se e gjithė vijėsjellja politike e kryetarit josocialist tė Partisė Socialiste rezulton tė jetė fund e krye njė demagogji e shndėrruar nė njė parodi tallėse e fyese, nė radhė tė parė pėr vetė socialistėt, tė cilėt nuk i bashkon asgjė me interesat e ngushta qė mbron dhe pėrfaqėson kryetari dhe enturazhi i tij josocialist qė ka uzurpuar Partinė Socialist, u shpreh Rama.

Ai hodhi poshtė pretendimet e PS-sė pėr hapjen e kutive me anė tė Kushtetutės duke deklaruar se lideri i PS-sė e ka ndryshuar vet atė dy ditė mė parė. Rama u shpreh se kėrkesa e liderit tė PS-sė, vė nė rrezik integrimin e vendit dhe rrezikon ta izolojė atė.

Nisur nga kjo Luan Rama, shtoi se selia rozė ėshtė nė ditėt e saj mė tė vėshtira.

Partia Socialiste ėshtė sot ne pike te hallit; pa lidership vizionar, pa institucione dhe forume qe te shprehin dhe mbrojnė demokracinė e brendshme ne parti, pa pėrfaqėsim parlamentar, pa alternative tjetėr pėrveē bojkotit e rrugės, pa miq dhe aleate ndėrkombėtare te cilėt i ka patur me te shumte edhe kur sapo qe krijuar me 1991, u shpreh Luan Rama.

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi