Bumēi: Rama, lexoje kujdes me deklaratėn e OSBE

Shko poshtė

Super Bumēi: Rama, lexoje kujdes me deklaratėn e OSBE

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sat Feb 20, 2010 7:48 pmTiranė, 20 shkurt, NOA Deputeti i Partisė Demokratike, Aldo Bumēi, deklaroi se Asambleja Parlamentare e OSBE-sė ka njohur zgjedhjet nė Shqipėri dhe i ka kėrkuar Partisė Socialiste kthimin e saj nė Kuvend.

Bumēi ka theksuar se kryetari i Partisė Socialiste Edi Rama, duhet tė lexojė me kujdes deklaratėn e Presidenti tė Asamblesė sė OSBE-sė, Soares.

I bėj thirrje z. Edi Rama tė lexoj me korrektėsi deklaratėn e Presidentit Soares lidhur me komisionet hetimore (po citoj) :Unė mirėpres gatishmėrinė e dy palėve pėr tė marrė pjesė nė komisionin parlamentar i cili do tė kryejė njė hetim tė plotė tė zgjedhjet duke respektuar kushtetutėn dhe vendimet pėrkatėse tė Gjykatės Kushtetuese. Pėr ēdo njeri qė e lexon kėtė deklaratė duket e qarte se presidenti Soares mirėpret vullnetin e palėve pėr tė marre pjesė nė komisionin hetimor, u shpreh Bumēi.

Deputeti i PD-sė u shpreh se, Presidenti Soares nuk mbėshtete kėrkesėn e Z. Edi Rama pėr tė patur shumicėn ne komisionin hetimor pasi kėtė nuk mund ta kėrkoj askush, ndėrkohė qė PD ja ka ofruar kėtė koncesion PS-sė, u shpreh Bumēi.

Deputeti i PD-sė, i cili ka qenė dhe pjesėmarrės nė mbledhjen e Seancės Dimėrore nė Vienė tė Asamblesė Parlamentare tė OSBE-s, u shpreh se gjithė faktori ndėrkombėtar ėshtė kundėr kėrkesave tė PS-sė dhe bojkotit.

E mbyll kėtė deklarate duke informuar qytetarėt shqiptarė se parlamentarėt e Asamblesė Parlamentare tė OSBE-s, nga tė gjithė vendet e Europės, plus SHBA dhe Kanada, tė cilėt kanė marrė pjesė direkt nė monitorimin e zgjedhjeve nė Shqipėri kėrkuan nė shumė deklarate tė tyre ndalimin e bojkotit dhe kthimin e opozitės nė kuvend, u shpreh Bumēi.

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi