Serbia vėshtirė tė hyjė nė BE pa e njohur Kosovėn

Shko poshtė

Super Serbia vėshtirė tė hyjė nė BE pa e njohur Kosovėn

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sun Feb 21, 2010 9:04 am

Hannes Swoboda, deputet austriak nė Parlamentin Evropian, nėnkryetar i socialistėve evropianė dhe raportues i PE pėr Kroacinė, konsideron se “Bashkimi Evropian nuk mund tė kėrkojė nga Serbia ta njohė pavarėsinė e Kosovės, sepse disa shtete tė BE-sė po ashtu nuk e kanė njohur atė”.
Nė njė deklaratė pėr gazetėn serbe “Politika”, ai ka vlerėsuar se “njė zgjidhje megjithatė duhet tė arrihet” para hyrjes sė Serbisė nė BE.
Gazeta pėrkujton se nė paraqitjen para deputetėve tė PE nė Strasburg Sėoboda pos tjerash ka thėnė se “askush nuk e di formulėn sipas tė cilės Serbia ndonėse nuk e njeh pavarėsinė e Kosovės mund tė hyjė nė BE” dhe se “kjo do tė jetė formulė e vėshtirė diplomatike, tė cilėn Serbia duhet ta gjejė”.

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi