Edhe pesė deklarata tė pavėrteta tė udhėheqėsve shtetėror

Shko poshtė

Super Edhe pesė deklarata tė pavėrteta tė udhėheqėsve shtetėror

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sun Feb 21, 2010 9:06 am

Lėvizja “Fol” nė raportin e radhės “Matėsi i sė vėrtetės”, ka pėrzgjedhur pesė deklaratat e zyrtarėve tė lartė shtetėror, ku nė pesė deklaratat, tri prej tyre janė tė kryeministrit Hashim Thaēi, njė e presidentit Fatmir Sejdiu dhe njė e ministrit tė Jashtėm Skėnder Hyseni, janė vlerėsuar si tė pavėrteta.
Petrit Zogaj, aktivist i Lėvizjes “Fol”, nė konferencė pėr media, tė shtunėn ka bėrė publike edhe pesė deklaratat e kėtij raporti. Nė vlerėsimin e bėrė tė deklaratės sė presidentit Sejdiu, dhėnė nė Kuvendin e Kosovės me rastin e pėrvjetorit tė pavarėsisė, i cili kishte deklaruar se problemi i vetėm nė raportet me jashtė mbetet Serbia, kjo deklaratė sipas “Fol” ėshtė e pavėrtetė.
“Problemi ynė i vetėm nė raportet me jashtė mbetet Serbia, e cila vazhdon politikėn e saj agresive kundėr Kosovės.” Fatmir Sejdiu, president i Kosovės, fjalimi nė Kuvendin e Kosovės, 17 shkurt 2010.
“E pavėrtetė, edhe pse janė vendosur marrėdhėnie diplomatike me Maqedoninė dhe Malin e Zi, marrėdhėniet nuk janė nė nivelin e duhur, as me Maqedoninė as me Malin e Zi njė vit e disa muaj pas njohjes nuk janė shkėmbyer ambasadorėt, Mali i Zi pohon se i ka dy ēėshtje tė pa zgjidhura me Kosovėn”, ka thėnė Zogaj.
Ndėrkaq, nė kėtė raport si e pavėrtetė ėshtė vlerėsuar edhe deklarata e kryeministrit Thaēi, i cili ka thėnė se Qeveria nuk ėshtė dhe nuk do tė kontrollojė asnjė medium.
Deklarata e ministrit Hyseni, i cili ka thėnė se nė pėrvjetorin e pavarėsisė sė Kosovės, do tė ketė njė numėr tė madh tė shteteve qė do ta njohin Kosovėn nė raportin “Matėsi i sė vėrtetės” ėshtė vlerėsuar si e pavėrtetė, sepse nuk ka pasur asnjė njohje simbolike atė ditė

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi