Teuta Sahatqija nėnkryetare e LDK-sė?

Shko poshtė

Super Teuta Sahatqija nėnkryetare e LDK-sė?

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sun Feb 21, 2010 9:08 am

Kryetarja e Partisė Reformiste ORA, Teuta Sahatqija, ka vendosur pėrfundimisht t’i bashkohet Lidhjes Demokratike tė Kosovės. Para Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės, e cila po ashtu i ka bėrė ofertė partisė ORA, Sahatqija, siē bėn tė ditur e pėrditshmja “Zėri”, ka zgjedhur LDK-nė.
Siē bėn tė ditur kjo gazetė, duke u thirrur nė burime tė saj brenda LDK-sė, Sahatqija ka pranuar ofertėn e LDK-sė, qė tė jetė nėnkryetare e kėsaj partie. “LDK i ka ofruar Teuta Sahatqisė postin e nėnkryetares dhe ajo e ka pranuar atė. Lajmin do ta bėjė tė ditur vetė ajo nė mbledhjen e Kryesisė, qė ORA do ta mbajė kėto ditė”, ka thėnė ky burim.
Megjithatė, Sahatqija e kontaktuar nga kjo gazetė, nuk ka pranuar tė ketė arritur marrėveshje me LDK-nė. Sipas saj, pranimi i posteve tė tilla bėhet kur dy partitė merren vesh mes vete.
Sipas “Zėrit”, nuk ėshtė vetėm Sahatqija ajo qė do tė kalojė nė LDK, por edhe e gjithė partia e saj do tė shkrihet nė kėtė parti. Sidoqoftė, theksohet se jo tė gjithė anėtarėt e ORA-s pajtohen me kėtė lėvizje, sidomos dega e kėsaj partie nė Gjakovė, qė kundėrshton njė shkrirje tė tillė

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi