Thai: Nuk do t ket zgjedhje t parakohshme

Shko posht

Super Thai: Nuk do t ket zgjedhje t parakohshme

Mesazh nga Lili&Qesa prej Sun Feb 21, 2010 9:09 am




Kryeministri Hashim Thai ka prsritur se nuk do t ket zgjedhje t parakohshme dhe se ato do t mbahen n afatin e rregullt n vjesht t vitit 2011.
N nj intervist pr Klan Kosova, Thai ka thn se krkesa e opozits pr zgjedhje t parakohshme nuk mund ta detyroj koalicionin qeveriss t PDK-s dhe LDK-s t shpall zgjedhje t parakohshme parlamentare.
Sipas tij, PDK-ja ka fituar n shumicn e komunave n zgjedhjet lokale, t vjeshts t vitit t kaluar, dhe kjo ka qen konfirmin se qytetart i besojn ksaj qeverisjeje.
Zgjedhjet e parakohshme m se shumti i konvenojn PDK-s, sepse jemi m t votuarit n dy zgjedhjet e fundit, por duhet ti respektojm afatet kohore dhe rregullat demokratike, ka thn Thai.
I pyetur ndrkaq, pr ndryshime n Qeveri, Thai ka mohuar se do t ket ndryshime t mdha. Sipas tij, koalicioni sht stabil dhe funksional

Lili&Qesa
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 4261
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : n'zemren e Qesa-s..!!
Aktiviteti :
60 / 10060 / 100

Registration date : 08/02/2010

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi