Skandali, diploma false shqiptarėve pėr 7 mijė euro

Shko poshtė

Super Skandali, diploma false shqiptarėve pėr 7 mijė euro

Mesazh nga GentleMan prej Wed Mar 10, 2010 2:44 pm

Njė diplomė universiteti mund ta sigurosh edhe nėse nuk i ke parė
ndonjėherė auditoret e tij. Mjafton tė paguash 7 mijė euro, dhe
dokumenti qė vėrteton studimet universitare ėshtė nė dorėn tėnde.
Gjithēka ka ndodhur nė Universitetin e Tetovės, nė Maqedoni. Njė grua
nga qyteti shqiptar i vendit fqinj ka arritur tė falsifikojė rreth 50-60
diploma tė tilla pėr "blerėsit" e saj. Disa biznesmenė maqedonas e
shqiptarė kanė pėrfituar, e madje edhe njė deputet i legjislaturės sė
mėparshme tė Kuvendit tė Shqipėrisė ka siguruar diplomėn prej saj.
Skandali

Skandali nė Universitetin e Tetovės ėshtė zbuluar nga policia
maqedonase. Sipas saj, njė grua nga Tetova me inicialet Gj.S, nga viti
2003 deri nė vitin 2008 iu ka shitur shtetasve nga Shqipėria pėr pesė
vjet, diploma false kundrejt njė vlere nga 1000 euro deri nė 7000 euro.
Siē ka bėrė tė njohur policia maqedonase, gruaja me inicialet Gj.S ka
punuar pranė Universitetit Shtetėror tė Tetovės, nė firmėn "Tetova
Tabak" dhe kishte arritur jo vetėm tė prodhonte diplomat, por tė
falsifikonte mjeshtėrisht firmat e dekanit dhe tė rektorit tė
Universitetit tė Tetovės. Burimet policore kanė thėnė se ajo kishte
arritur deri aty, sa tė falsifikonte edhe indeksin duke depėrtuar nė
dokumentet origjinale tė Universitetit tė Tetovės. Menjėherė hetuesit e
policisė sė Tetovės kanė kontrolluar "Tetova Tabak", ku punonte
falsifikatorja GJ.S, ku kanė gjetur dokumente tė shumta si indekse,
certifikata diploma false.
Falsifikimet
Pas
ekspertizės ėshtė vėrtetuar se i gjithė dokumentacioni ka qenė i
falsifikuar mjeshtėrisht dhe ėshtė njė shifėr shumė e madhe biznesmenėsh
dhe njerėzish tė tjerė nga Shqipėria qė kanė siguruar njė diplomė tė
falsifikuar me siglėn e Universitetit Shtetėror tė Tetovės nga
falsifikatorja 46-vjeēare Gj.S, e cila iu merrte pėr njė diplomė
juridiku, 7000 euro dhe me radhė, njė diplomė ekonomiku, 5000 euro dhe
ato tė mėsuesisė ishin mė tė ulėta, vetėm 1000 euro. Sipas burimeve
policore, qė ende nuk bėjnė tė njohur emrin, edhe nė parlamentin e
kaluar shqiptar ka qenė njė deputet i kėtij parlamenti me diplomė false
nga ky burim. Policia po heton nė lidhje tė ndryshme qė janė krijuar,
pasi ka nė dorė indeksin dhe certifikatat e personave nga Shqipėria qė
janė pajisur me kėto diploma tė falsifikuara. Hetimet po vazhdojnė ende,
ndėrsa nuk janė zbuluar emrat e biznesmenėve qė kanė marrė diplomat nga
kjo grua

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Skandali, diploma false shqiptarėve pėr 7 mijė euro

Mesazh nga dj-best prej Mon Mar 22, 2010 10:06 pm

nuk esht edhe aq skandal une vet fill pas lufte enjoh personalisht personin qe i ka shit neper shkollat fillore diplomat fallso me nga 500 marka gjermane edhe ato tashme njihen si diploma origjinale pasi ato jan efutur ne librin amze
avatar
dj-best
Antar/e Hero
Besa-Bess
Antar/e Hero Besa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 170
Aktiviteti :
1 / 1001 / 100

Registration date : 13/03/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Skandali, diploma false shqiptarėve pėr 7 mijė euro

Mesazh nga Baussi prej Mon Mar 22, 2010 10:56 pm

tybe me mire m'del me gjet ket gruan se qe po shkoi ne shkoll
mire i'a passkan bere...shkollen duhett kryer me kok e jo me b****
komplimentoj policien rrofshin keta burra
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Skandali, diploma false shqiptarėve pėr 7 mijė euro

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi