Melihate Tėrmkolli dha sot dorėheqjen nga Kryesia e LDK-sė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Melihate Tėrmkolli dha sot dorėheqjen nga Kryesia e LDK-sė

Mesazh nga Baussi prej Wed Mar 17, 2010 2:24 pm

Prishtinė, 17 mars 2010 - Melihate Tėrmkolli dha sot dorėheqje nga Kryesia e Lidhjes Demokratike tė Kosovės. Nė njė konferencė pėr shtyp, znj. Tėrmkolli tha se dorėheqjen nga pozita e anėtares sė Kryesisė sė LDK-sė e jep pėr shkak tė "humbjes sė thellė tė LDK-sė nė dy palė zgjedhjet e fundit, si akt moral dhe pjesė e pėrgjegjėsisė, duke qenė pjesė zyrtare e Kryesisė sė LDK-sė". Mė tej ajo thotė se qė "nga Kuvendi VI zgjedhor i LDK, Kryesia e LDK ėshtė jofunksionale dhe tėrėsisht formale". Sipas saj, vendimet tė cilat merren nė emėr tė kryesisė "janė tė njė rrethi tė ngushtė tė udhėheqjes sė LDK", qė nuk pėrfillin statutin e partisė. Nė tekstin e dorėheqjes, znj/.Tėrmkolli pohon gjithashtu se "orientimi programor i LDK si parti e qendrės sė djathtė ėshtė sakrifikuar dhe ėshtė cenuar rėndė pėr interesa individuale tė udhėheqjes sė LDK-sė" dhe se ka "shkaktuar anarki dhe konfuzitet tė plotė brenda LDK dhe nė shoqėrinė kosovare nė pėrgjithėsi". Melihate Tėrmkolli kėrkon edhe dorėheqjen e Kryetarit tė LDK-sė, Fatmir Sejdiut, tė anėtarėve tė Kryesisė sė LDK-sė, siē tha, "pėr shkak tė defaktorizimit tė LDK-sė, dėmtimin e interesave tė vendit, nė veēanti me koalicionin e panatyrshėm qeverisės". Melihate Trėmkolli ėshtė kryetare e Forumit tė Gruas sė LDK-sė.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 23
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi