Tiranė: Ministria e Brendshme padit PS nė pėr falsifikim e dezinformim

Shko poshtė

Super Tiranė: Ministria e Brendshme padit PS nė pėr falsifikim e dezinformim

Mesazh nga Baussi prej Wed Mar 17, 2010 2:43 pm

Tiranė, 17 mars 2010 - Ministria e Brendshme ka depozituar sot nė Prokurorinė e Tiranės kallėzimin penal pėr "Falsifikim tė letėrnjoftimeve" dhe "Pėrhapje tė informatave tė rreme" ndaj Partisė Socialiste. Zv.ministri, Ferdinand Poni tha se "padia merr shkas nga deklarata e kreut tė grurpit socialist, Gramoz Ruēi nė sallėn e Kuvendit pėr qarkullimin dhe pėrdorimin e kartave tė identitetit false". Sipas tij, ministria e Brendshme si autoritet mbikqyrės i i dokumenteve tė identitetit ėshtė shumė e intersuar tė zbardhet tėrėsisht e verteta rreth deklarimeve publike. Gjithashtu u shpreh ai kėrkojmė tė vihen nė dispozicion tė prokurorisė dokumentet e paraqitura nė seancėn plenare nga deklaruesit.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi