Mitrovicė: Sekuestrohen 25000 litra vaj industrial nga Serbia

Shko poshtė

Super Mitrovicė: Sekuestrohen 25000 litra vaj industrial nga Serbia

Mesazh nga Baussi prej Sun Mar 28, 2010 7:08 pm

Mitrovicė, - Policia e Kosovės nė Mitrovicė, shėnon edhe njė sukses tė radhės me identifikimin dhe sekuestrimin e njė sasie tė konsideruar tė vajit industrial tė dyshuar tė kontrabanduar. Rreth orės 02:30 min, tė mėngjesit tė sotėm, njėsitė policore tė stacionit jugu nė Mitrovicė, kanė ndaluar pėr kontroll njė automjet transportues, njė maune, i cili po qarkullonte nga veriu i Mitrovicės pėrmes urės kryesore nė drejtim tė jugut tė Mitrovicės. Automjeti transportues me targa "PA", tė Panēevės Republika e Serbisė, tė cilin e drejtonte ngasėsi 41 vjeēar, banor i Panēevės, transportonte njė sasi prej rreth njėzet e pesėmijė litra (25000 litra) vaj bazik (HC4L), (vaj industrial), pėr tė cilin mall ngasėsi nuk posedonte dokumentacionin pėrkatės pėr prejardhjen e mallit. Ngasėsi i mjetit transportues kishte deklaruar se vaji industrial kishte destinacionin nė njėrėn nga pompat e derivateve nė veri tė Mitrovicės, por pėr shkaqe tė mos njohjes sė terrenit ai kishte humbur rrugėn e tij dhe ishte nisur nė drejtim tė jugut tė Mitrovicės. Hetuesit policorė tė sektorit tė krimeve ekonomike pranė departamentit kundėr krimit tė organizuar, janė ftuar nė vend ngjarje dhe kanė ndėrmarrė masat e duhura pėr tė siguruar automjetin dhe pėr tė bėrė regjistrimin e mallit tė dyshuar. Lidhur me kėtė, hetuesit policor kanė kėrkuar asistencėn e zyrtarėve tė doganave tė Kosovės, pėr tė sekuestruar mallin e dyshuar si tė kontrabanduar. Automjeti i dyshuar me tė cilin po transportoheshin vajrat e dyshuara, sė bashku me mallin e ngarkuar, janė deponuar nė terminalin doganor tė Mitrovicės, pėr regjistrim tė rastit dhe inicim tė procedurave hetimore. Gjithsej, 25000 litra (njėzet e pesėmijė litra) vaj industrial, me vlerė mbi 14600 euro, janė regjistruar dhe sekuestruar pėr procedurė tė mėtejme doganore nga zyrtarėt e doganave, ndėrsa rasti mbetet pėr hetime tė mėtejme nga hetuesit policorė.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi