NAT0 konfirmon mbėshtetjen e fuqishme pėr Kosovėn

Shko poshtė

Super NAT0 konfirmon mbėshtetjen e fuqishme pėr Kosovėn

Mesazh nga Baussi prej Sun Mar 28, 2010 7:09 pm

Prishtinė, - Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu priti sot komandantin suprem tė Forcave tė Pėrbashkėta pėr Evropė, admiralin Xhejms Stavridis. Nė njė bisedė tė gjatė dhe miqėsore, Presidenti Sejdiu dhe admirali Stavridis diskutuan pėr zhvillimet e fundit nė Kosovė dhe bashkėpunimin e institucioneve tė vendit me NATO n. Admirali Stavridis konfirmoi mbėshtetjen e fuqishme tė NATO s pėr Kosovėn, mbėshtetjen pėr sigurinė nė vend, si dhe mbėshtetjen e vazhdueshme pėr Forcėn e Sigurisė sė Kosovės. Ndėrsa, Presidenti Fatmir Sejdiu falėnderoi pėr pėrkrahjen qė NATO i ka dhėnė dhe po i jep Kosovės. Ai gjithashtu theksoi ndjenjėn dhe respektin e veēantė qė kanė qytetarėt e Republikės sė Kosovės pėr KFOR in.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi