Presidenti Sejdiu dekoroi Elez Gecajn dhe Maxhun Berishėn

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Presidenti Sejdiu dekoroi Elez Gecajn dhe Maxhun Berishėn

Mesazh nga Baussi prej Sun Mar 28, 2010 7:11 pm

Prishtinė,- Presidenti i Republikės Fatmir Sejdiu ka marrė vendim qė tė dekorojė me Medaljen e Artė "Luftėtari i Lirisė Adem Jashari" Elez (Ramė) Gecajn dhe Maxhun (Brahim) Berishėn. Ky dekorim pėr trimėrinė e treguar dhe kontributin e dhėnė pėr lirinė dhe pavarėsinė e Kosovės, bėhet me rastin e 11 vjetorit tė rėnies sė tyre nė Betejėn e Pozharit. Me rastin e dekorimit tė Elez Gecajt dhe Maxhun Berishės, do tė organizohet njė tubim nė Shtėpinė e Kulturės "Jusuf Gėrvalla" nė Deēan nė 28 mars nė orėn 12.00.
avatar
Baussi
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11009
Mosha : 24
Viti: : 07/12/1993
Vendbanimi: : MiLaNo*ViTi
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 06/05/2009

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bes.top-forum.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi