Presidenti uron besimtarėve tė krishterė festėn e Pashkėve

Shko poshtė

Super Presidenti uron besimtarėve tė krishterė festėn e Pashkėve

Mesazh nga Zyma prej Sat Apr 03, 2010 5:16 pm

Presidenti
i Kosovės, Fatmir Sejdiu, me rastin e festės sė Pashkėve dhe festės sė
Pashkėve Ortodokse, u ka dėrguar telegrame urimi Papa Benediktit XVI,
Ipeshkvit tė Ipeshkvisė sė Kosovės, imzot Dodė Gjergji
...Presidenti
i Kosovės, Fatmir Sejdiu, me rastin e festės sė Pashkėve dhe festės sė
Pashkėve Ortodokse, u ka dėrguar telegrame urimi Papa Benediktit XVI,
Ipeshkvit tė Ipeshkvisė sė Kosovės, imzot Dodė Gjergji, si dhe
kryetarit tė Kėshillit tė Shėrbesave tė Kishės Protestante Ungjillore
tė Kosovės Artur Krasniqi, me dėshirėn qė paqja, dashuria dhe harmonia
nė mes qytetarėve tė Kosovės dhe tė botės mbarė tė mbizotėrojė pėrherė.

Nė urimin e Presidentit tė Kosovės thuhet:

Tė dashur qytetarė tė Republikės sė Kosovės,

Kėtė tė diel do ta kremtojmė sė bashku Festėn e Pashkėve, e cila njihet
si ditė e paqes, e dashurisė dhe e shpresės, si ditė e ngadhėnjimit tė
jetės mbi vdekjen dhe e rikthimit tė njeriut te vlerat mė sublime
shpirtėrore.

Kosova ėshtė njė vend qė njihet pėr harmoninė tradicionale midis
besimeve dhe etnive tė ndryshme. Kėtė cilėsi na e vlerėsojnė edhe tė
tjerėt, ndaj ne duhet ta ruajmė dhe ta kultivojmė edhe mė tej, ashtu
siē e kanė ruajtur dhe e kanė formėsuar tė parėt tanė pa dallim.

Duke theksuar edhe njė herė falėnderimin tonė pėr miqtė tanė, Shtetet e
Bashkuara tė Amerikės, vendet e Bashkimit Evropian dhe vendet e tjera
demokratike anekėnd botės, pėr mbėshtetjen e madhe dhėnė Kosovės,
urimet mė tė mira i shprehim edhe pėr pėrfaqėsuesit e Korit Diplomatik
nė vendit tonė, pėr komandantėt dhe ushtarėt e KFOR-it, tė cilėt po
punojmė me pėrkushtim pėr paqen dhe stabilitetin e Kosovės.

Nė kėtė ditė tė veēantė, t’i rikujtojmė me pėrulje tė gjithė ata qė u
flijuan pėr lirinė dhe pavarėsinė e vendit tonė tė dashur, si dhe tė
tregojmė edhe mė shumė dhembshuri dhe solidaritet pėr tė gjithė ata
persona, tė cilėt kanė nevojė pėr dorėn e shoqėrisė dhe tė shtetit.
Urime dhe me fat Festa e Pashkėve!

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi