Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Shko poshtė

Super Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Zyma prej Sat Apr 17, 2010 8:01 amReja e hirit qė ka pushtuar qiejt e Evropės po
ndikon edhe trafikun ajror nė Shqipėri e Maqedoni.Drejtuesit e aeroportit Nėnė Tereza
nė Tiranė njoftuan se janė pezulluar pėrkohėsisht fluturimet nga Tirana
drejt Londrės
dhe Budapestit.


Pėr pasojė ata qė udhėtojnė drejt
kėtyre vendeve, si edhe nė rastet kur kalojnė tranzit pėrmes tyre, do tė
jenė tė detyruar
tė presin njoftime tė tjera.Nė Aeroportin e Shkupit ndėrkohė
disa kompani kanė anulluar fluturimet gjithashtu. Bėhet fjalė pėr linja
nė Evropėn qendrore
dhe perėndimore.


Siē njoftohet kėto vendime i kanė
marė kompanitė qė fluturojnė pėr nė Shkup, pas vendimeve qė njė pjesė e
madhe e aeroporteve
evropiane tė mbyllen.


Por aeroporti i Shkupit do tė
vazhdojė funksionimin, pasi siē njoftohet do tė operohet pėr linjat qė
shkojnė nė Vjenė, Lubljanė,
Zagreb apo Stamboll, nė aeroportet e tė cilave nuk ka
ndalesa pėr fluturim.


Ndonėse nga aeroporti i Shkupit nuk
bėhen shumė fluturime, sėrish zyrtarėt thonė se situata e krijuar nė
pjesėn mė tė madhe
tė Evropės nga shpėrthimi i vullkanit nė Islandė, edhe
pse pjesėrisht, po prek edhe Maqedoninė.


Ndėrprerje tė gjera nė Evropė

Mijėra fluturime nė mbarė Evropėn
janė anulluar edhe sot, 24 orė pas njė ndėrprerje tė pashoqe tė trafikut
ajror.

Pjesa mė e madhe hapėsirės ajrore nė
veri dhe perėndim tė Evropės ėshtė mbyllur dhe autoritetet e trafikut
ajror thonė se
mė shumė se 17.000 fluturime do tė anullohen tė
premten.


Nė pėrgjithėsi, njė pjesė e madhe e
hapėsirės nga Atlantiku nė kufijtė rusė dhe nga Alpet nė Detin Arktik
mbeten tė mbyllura.Nė gjithė kontinentin, mė shumė se
gjysma e tė gjitha fluturimeve pritet tė anullohen, megjithėse disa
vende kanė patur mundėsi
tė heqin disa kufizime.


Reja e hirit ėshtė krijuar pas
shpėrthimit tė njė vullkani qė gjendej nėn njė akullnajė nė jug tė
Islandės.

Mė shumė se 800 njerėz janė evakuar
tė mėrkurėn nga shtėpitė e tyre nė atė zonė, pasi u raportua se
akullnaja po shkrinte.Gjeologėt nė Islandė thonė se nuk ka
shenja tė uljes sė aktivitetit vullkanik, dhe se mund tė zgjasė pėr
disa ditė megjithė
se tani po prodhon mė pak hi.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Nora prej Sat Apr 17, 2010 11:05 am

shum keq po ndotet ajeri dhe po kemi perdit perbleme me gjera te tilla si duket do vie shpejt 2012 :(

_________________
Nuk dua fame, pushtet apo pasuri... Thjesht dua sinqeritet, respekt & dashuri... !!
avatar
Nora
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 9717
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1992
Vendbanimi: : Gjakovė
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 10/06/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Zyma prej Sat Apr 17, 2010 11:09 am

mos u tut nora sa e ki gjalll ramushin hehehe

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Edona-z prej Sat Apr 17, 2010 12:25 pm


Edona-z
Legend“s
Besa-Bess
Legend“sBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3065
Mosha : 23
Viti: : 04/05/1995
Vendbanimi: : istog
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 23/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Lim-On prej Sat Apr 17, 2010 2:45 pm

ksoo vullkanee te medha ka pas edhe shekullin e kaluar e qe besa edhe me te medha ,kjo sdo te thot miss nora qe ka lidhje me 2012

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga AnG3L-E prej Sat Apr 17, 2010 3:19 pm

joo :S shum keq

dhe me dek sen so veq me rendsi shnosh mu kan hahahahahahaha :P

ja nime gjyna veq ishalla sdo te ket pasoja te medha :S

_________________
. . . Jam Kokforte . . . Por [ Zemren ] e Kam Gjithmone Te Madhe. . . ladyshy:

-------------EDUARD-------------------
------ ◢ ▇ ◣ (L) ◢ ▇ ◣----------
------▇ ▇ ▇ ◣ ◢ ▇ ▇ ▇----------
------◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤---------
------┈ ◥ ▇ ▇ ▇ ▇ ◤--------------
------┈ ┈◥ ▇ ▇ ◤------------------
------┈ ┈ ┈ ◥◤----------------------
avatar
AnG3L-E
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 11525
Vendbanimi: : N`Zemer T`EDW-s
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 14/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Lim-On prej Sat Apr 17, 2010 3:20 pm

edhe me dek sma nin krysorja veq shnosh me kan ehhehe

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Zyma prej Sat Apr 17, 2010 5:58 pm

Lim je mbet ne tiran ska avion hehehe

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga T-o-S-i prej Sat Apr 17, 2010 6:44 pm

aj ka met sali berisha pa u kthy e limi ehhehe

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hiri vullkanik prek fluturimet nė Tiranė e Shkup

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi