Se njohim Kosovėn, por s'kemi qėndrim armiqėsor

Shko poshtė

Super Se njohim Kosovėn, por s'kemi qėndrim armiqėsor

Mesazh nga Zyma prej Tue Apr 27, 2010 7:38 pm
Ministri i Jashtėm sllovak, Miroslav Lajcak, tė martėn ka
pėrsėritur qėndrimin e vendit tė tij, se Sllovakia nuk e ndryshon
qėndrimin e saj pėr mosnjohjen e pavarėsisė sė Kosovės.
“Qėndrimi
ynė ėshtė i qartė dhe i qėndrueshėm, por nuk ėshtė armiqėsor”, tha
Lajcak, nė njė konferencė pėr politikėn e jashtme tė Sllovakisė nė
Bratislavė.
Mė tutje, ai e ka konfirmuar mbėshtetjen qė Sllovakia e jep pėr
zgjerimin e Bashkimit Evropian dhe tė NATO-s me vendet e Ballkanit
Perėndimor, por ka tėrhequr vėrejtjen se specificitetet e rajonit
kėrkojnė angazhim tė fuqishėm tė Brukselit

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi