Feith: Mund tė ketė shkarkime tė reja tė ministrave

Shko poshtė

Super Feith: Mund tė ketė shkarkime tė reja tė ministrave

Mesazh nga Zyma prej Tue Apr 27, 2010 7:39 pm

Shefi i ICO-sė, Pieter Feith tha tė martėn se fokusi kryesor
pėr institucionet e Kosovės duhet tė jetė sundimi i ligjit, zhvillimi
ekonomik dhe bashkėpunimi rajonal.
Nė njė ligjėratė tė
mbajtur para studentėve tė Universitetit Amerikan nė Prishtinė, Feith
tha se Kosova ka perspektivė tė qartė evropiane dhe Unioni Evropian do
tė vazhdojė tė pėrkrahė politikisht dhe ekonomikisht Kosovėn.
Shefi i ICO-sė foli edhe pėr mundėsinė e shkarkimit tė disa
ministrave nė Qeverinė e Kosovės, duke mos pėrmendur emra, por, tha se
sė shpejti mund tė priten zhvillime nė kėtė drejtim.
“Jeni tė durueshėm dhe to shihni, do tė ketė zhvillime nė kėtė drejtim”, tha Feith para studentėve.
Ndėrkaq, rreth mundėsisė sė arrestimeve pėr raste tė ndryshme tė
korrupsionit tė nivelit tė lartė, Feith tha se EULEX dhe organet e
drejtėsisė sė Kosovės po e bėjnė punėn e tyre dhe rezultatet nuk priten
brenda natės

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi