Sejdiu dekoroi Anton Ēettėn me “Medaljen e Artė..

Shko poshtė

Super Sejdiu dekoroi Anton Ēettėn me “Medaljen e Artė..

Mesazh nga Zyma prej Fri Apr 30, 2010 2:20 pm
Presidenti i Republikės sė Kosovės, Fatmir Sejdiu ka dekoruar
profesor Anton Ēettėn me “Medaljen e Artė pėr Paqe, Demokraci dhe
Humanizėm-Dr. Ibrahim Rugova”. Nė njė takim nė zyrėn e tij, presidenti
Sejdiu ua dorėzoi diplomėn e dekorimit vajzave tė profesor Anton Ēettės,
Donika e Agata Ēettės.
Dekorimi i Profesor Ēettės bėhet me
rastin e 20-vjetorit tė shėnimit Kuvendit tė Pajtimit nė Verrat e
Llukės.
“Pėr kontribut tė veēantė dhėnė gjatė gjithė jetės sė tij pėr paqen,
zhvillimin e demokracisė dhe kultivimin e vlerave humane, dekoroj me
Medaljen e Artė pėr Paqe, Demokraci dhe Humanizėm - Ibrahim Rugova,
personalitetin e shquar tė Kosovės dhe tė shqiptarėve, Anton Ēetta”, tha
presidenti Sejdiu me rastin e dekorimit.
“Kontributi i Anton Ēettės pėr paqe, demokraci dhe humanizėm mbetet
njė shembull i veēantė dhe domethėnės pėr Kosovėn dhe shqiptarėt. Duke
ia kushtuar tėrė jetėn punės kėrkimore-shkencore nė fushėn e studimeve
albanologjike dhe misionit pėr krijimin e tolerancės, paqes publike
brendakombėtare, duke punuar pa ndalur pėr pajtimin qytetar, duke
krijuar kėshtu perspektivėn reale tė jetės dhe punės pėr ata qė u kishte
humbur shpresa, ai dha shembullin mė tė mirė tė njeriut tė urtė, qė
kishte vizion njė tė ardhme tė dinjitetshme tė kombit dhe vendit tonė”,
tha presidenti Sejdiu.
Sejdiu ka vlerėsuar se vepra dhe personaliteti i Anton Ēettės ėshtė
dhe do tė mbetet frymėzim krijues pėr brezat qė do tė vijnė

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi