Hetimi i korrupsionit, ky ėshtė vetėm fillimi

Shko poshtė

Super Hetimi i korrupsionit, ky ėshtė vetėm fillimi

Mesazh nga Zyma prej Sat May 01, 2010 4:10 pmUshtruesi i detyrės sė kryeprokurorit tė
EULEX-it, Johannes Van Vreeswijk


Ushtruesi i detyrės sė kryeprokurorit tė EULEX-it, Johannes Van
Vreeswijk, duke komentuar hetimet e EULEX-it nė Ministrinė e Transportit
ka deklaruar se kjo ėshtė vetėm, “fillimi i shtrėngimit tė muskujve tė
prokurorisė”.
Nė njė intervistė pėr Radion Evropa e Lirė,
Vreeswijk ka shpjeguar se tashmė janė konfiskuar materiale kompjuterike
dhe dokumente pėr hetime tė mėtejme dhe material tjetėr relevant pėr
hetime. Parimisht, sipas tij, ėshtė mbledhje evidencash potenciale dhe
kėshtu pėr ta ēuar rastin pėrpara.
I pyetur nėse do tė bėhen arrestime, Vreeswijk ka thėnė se “Jo tani”.
“Dua tė sqaroj, thėnė kushtimit, ndonjė keqkuptim te ligjit, qė disa
njerėz mund ta kenė. Fillimi i hetimeve, pėrfshirė edhe bastisjen e
Ministrisė nė kėtė rast, nuk ēon menjėherė te ndonjė i dyshuar. Shumica e
rasteve tė mėdha pėrfundojnė me arrestime nė fund ose nė fillim tė
hetimeve”.
“Nuk mund tė spekuloj, apo parashikoj ndonjė arrestim nė kėtė fazė.
Hetimi ka tė bėjė me rastin, jo me personat. Atė, qė do dalė si rezultat
nga kjo, do ta dimė mė vonė dhe sapo ta marrim vesh, do t’jua
komunikojmė”, ka thėnė ai.
Ndėrkaq, i pyetur nėse nė rastin e hetimeve nė Ministrinė e
Transportit, dihet se sa para janė keqpėrdorur apo vjedhur – Vreeswijk
ka thėnė se, “kemi tė bėjmė me miliona”

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi