Muajt e ardhshėm vendimtar pėr kriteret e vizave

Shko poshtė

Super Muajt e ardhshėm vendimtar pėr kriteret e vizave

Mesazh nga Zyma prej Mon May 10, 2010 7:46 pm

Raportuesja e Parlamentit Evropian pėr Kosovėn, Ulrike Lunacek
tha se nė muajt e ardhshėm duhen bėrė hapa tė rėndėsishėm nė
pėrmbushjen e kritereve pėr liberalizimin e vizave edhe pėr Kosovėn.
Nė njė intervistė pėr Radio Kosovėn, Lunacek tha se vetė procesi i integrimit tė Kosovės, do tė marr edhe disa vite.
“Vetė procesi i integrimit tė Kosovės nė Bashkimin Evropian do tė
marrė edhe disa vite, prandaj, nė kėtė drejtim ka edhe shumė punė pėr
t’u bėrė, sidomos, nė plotėsimin kritereve qė kėrkohen pėr anėtarėsim.
Aktualisht, mendoj se duhet bėrė hapa tė rėndėsishėm nė pėrmbushjen e
kritereve pėr liberalizimin e vizave. Kėta hapa, mendoj, janė me
prioritet pėr Kosovėn nė muajt qė vijnė”, ka thėnė ajo.
Ajo, po ashtu, u angazhua pėr forcimin e bashkėpunimit rajonal dhe e
vlerėsoi shumė tė rėndėsishme pjesėmarrjen e tė gjitha palėve nė
konferencėn e Sarajevės.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi