Daci: Ky koalicion qeverisės ėshtė faqja e zezė e Kosovės

Shko poshtė

Super Daci: Ky koalicion qeverisės ėshtė faqja e zezė e Kosovės

Mesazh nga Zyma prej Sat May 15, 2010 4:02 pm
Kryesia e Lidhjes Demokratike tė Dardanisė ka mbajtur tė
premten njė takim me pėrfaqėsuesit e degėve tė kėsaj partie, tė Forumit
tė Gruas dhe Forumit Rinor, ku ndėr tė tjera ėshtė diskutuar pėr
aktualitetin politik nė vend, si dhe pėr aktivitetet e pėrgjithshme tė
LDD-sė.
Me kėtė rast, LDD ka adresuar kritika nė adresė tė
koalicionit qeverisės nė vend, i cili sipas kėsaj partie, nuk ėshtė i
gatshėm tė dalė me qėndrim rreth rastit tė fundit qė ka tė bėjė me
bastisjet nė institucione.
“Presidenti i Kosovės ende nuk ka dhėnė prononcim rreth rastit tė
fundit, por ka deklaruar diēka qė edhe njė fėmijė i vogėl e di, se
askush nuk ėshtė mbi ligjin. Kėto deklarata janė bėrė tė zakonshme nė
Kosovės dhe po mbesin vetėm si deklarata dhe asgjė konkrete”, ka thėnė
lideri i kėsaj partie Nexhat Daci.
Daci me kėtė rast tha se, “ky koalicion qeverisės ‘ėshtė faqja e
zezė e Kosovės’, qė po i bėn dėme tė mėdha shtetit, qė nė rrafshin e
brendshėm tregon se nuk posedojnė kapacitete pėr tė qenė nė mbėshtetje
zbatimit tė ligjeve, ndėrsa nė rrafshin e jashtėm tregon mungesė tė
kapaciteteve shtetformuese”.
Sjelljet e papėrgjegjshme tė udhėheqėsve tė institucioneve, sipas
tij, po e dėmtojnė seriozisht imazhin e Kosovės, gjė e cila po ndikon
edhe procesin e njohjeve tė Kosovės.
Lidhja Demokratike e Dardanisė me kėtė rast u ka bėrė thirrje
institucioneve tė vendit, qė t’i shpallin luftė korrupsionit nė tė
gjitha format, nė mėnyrė qė qytetarėve tė vendit tė fillojė t’u kthehet
besimi nė institucionet e shtetit. “Kjo pėrformancė e kėsaj qeverisjeje
ėshtė tejet e dobėt dhe nuk i ngjason njė shteti normal funksional”, ka
thėnė ai.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Daci: Ky koalicion qeverisės ėshtė faqja e zezė e Kosovės

Mesazh nga Zyma prej Sat May 15, 2010 4:07 pm

ska faj daciii realitetin po e tregon qka asht ka ndodhe

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Daci: Ky koalicion qeverisės ėshtė faqja e zezė e Kosovės

Mesazh nga Lim-On prej Sat May 15, 2010 4:08 pm

Situata ma e pakendshmee ne Kosoves qe prej PasLuftes...

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Daci: Ky koalicion qeverisės ėshtė faqja e zezė e Kosovės

Mesazh nga T-o-S-i prej Sat May 15, 2010 4:15 pm

hec bre ani daci po fol pihaaaaaaa se anjani ma i mir se tjetri sjeni .

_________________
Te heshtesh nuk do te thote se nuk ke asgje per te thene. . . Thjesht do te shikosh ku do te arrijne njerzit !


Dashuria eshte nje mrekulli,rrall e kendshme,kurr e persosur .
avatar
T-o-S-i
Co-Admin
Besa-Bess
Co-AdminBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 17159
Mosha : 28
Viti: : 02/01/1990
Aktiviteti :
90 / 10090 / 100

Registration date : 17/09/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Daci: Ky koalicion qeverisės ėshtė faqja e zezė e Kosovės

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi