Zgjedhjet e njė shteti tjetėr nuk guxojnė tė mbahen nė Kosovė

Shko poshtė

Super Zgjedhjet e njė shteti tjetėr nuk guxojnė tė mbahen nė Kosovė

Mesazh nga Lim-On prej Sun May 16, 2010 2:55 pmZgjedhjet e shpallura nga presidenti i njė shteti tjetėr pėr tu
mbajtur nė territorin e Republikės sė Kosovės nuk guxojnė tė mbahen-
ėshtė thėnė nė njė konferencė pėr media tė Partia e Drejtėsisė.
“PD
kundėrshton ashpėr organizimin dhe mbajtjen e zgjedhjeve lokale nė
veriun e vendit, nė kundėrshtim tė plotė me dispozitat Kushtetutės sė
Republikės sė Kosovės dhe konsideron se ato duhet tė parandalohen pa
asnjė alternativė”, ėshtė thėnė nė konferencė.
Kjo parti ka kėrkuan drejtuesit e institucioneve tė vendit si dhe
nga zyrtarėt e lartė ndėrkombėtarė qė nė mėnyrė strikte tė respektojnė
kushtetutshmėrinė dhe ligjshmėrinė e vendit dhe tė pengojnė anarkinė
ligjore nė vend tė cilėn me siguri se do ta shfrytėzojė krimi i
organizuar.
Sipas PD-sė, me lejimin e mbajtjes sė kėtyre zgjedhjeve
institucionet e vendit do tė dėshmojnė mosgatishmėri tė plotė pėr
zbatimin e Kushtetutės sė vendit.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi