Hyseni do tė shprehė qėndrimin institucional

Shko poshtė

Super Hyseni do tė shprehė qėndrimin institucional

Mesazh nga Lim-On prej Sun May 16, 2010 2:58 pm


Mbledhja e radhės e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė, e cila
mbahet tė hėnėn nė New York, pritet tė jetė njė sfidė pėr ministrin e
Jashtėm tė Kosovės, Skėnder Hyseni, sepse pavarėsisht se kjo mbledhje i
dedikohet shqyrtimit tė raportit tremujor (16 dhjetor 2009- 15 mars
2010) mbi zhvillimet nė Kosovė, nė tė pritet tė hapen edhe ēėshtje tė
tjera.
Zyrtarė tė lartė qeveritarė kanė bėrė tė ditur se
Hyseni do tė jetė i gatshėm tė japė pėrgjigje adekuate, nėse homologu i
tij serb, Vuk Jeremic, apo dikush tjetėr hap diskutim mbi ‘temat e
nxehta’- shkyējen e operatorėve ilegalė serbė nė Kosovės dhe bastisjen
e policisė sė EULEX-it nė zyrat e MTPT-sė.
“Ministri Hyseni do tė jetė i pėrmbajtur. Nuk do tė provokojė
reagime negative, por do tė shprehė qartė qėndrimin institucional tė
Kosovės pėr sundim tė rendit dhe ligjit”, citohet zėvendėskryeministri
Hajredin Kuēi nga Koha Ditore.
Kuēi ka thėnė se ministri i Jashtėm do tė rikonfirmojė edhe njėherė
gatishmėrinė e institucioneve tė vendit pėr tė bashkėpunuar me
mekanizmat ndėrkombėtarė, ICO-nė dhe EULEX-in.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi