Mė shumė tė vrarė nė Radushė?

Shko poshtė

Super Mė shumė tė vrarė nė Radushė?

Mesazh nga Lim-On prej Sun May 16, 2010 2:59 pmBilanci i aksionit policor nė fshatin Radushė mund tė jetė
gjashtė, e jo katėr viktima. Me informacione tė kėtilla pėr “Lajm” janė
paraqitur eprorė tė lartė tė ish Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare (UĒK),
tė cilėt dėshirojnė tė mbeten anonimė.
Dyshimet e tyre ata i
bazojnė nė informacionet kontradiktore qė kanė dalė prej policisė
menjėherė pas aksionit nė Radushė, kur fillimisht u lajmėrua se janė
vrarė katėr persona dhe dy tė tjerė janė arrestuar.
Burimet nė fjalė dyshojnė se nė mesin e viktimave mund tė jenė edhe
Lirim Jakupi nga Lugina e Preshevės dhe shtetasi shqiptar Fatos Alija.
Ata nuk pėrjashtojnė mundėsinė qė Lirim Jakupi dhe Fatos Alija, tė jenė
kapur tė gjallė, e mė pas tė jenė ekzekutuar nga policia.
“Ėshtė e qartė se Jakupi dhe Alija nuk vėrehen askund nė teren.
Vrasja e tyre eventuale nga policia maqedonase mund tė mbahet nė
fshehtėsi nga frika prej hakmarrjes ndaj policisė”, thonė pėr “Lajm”
kėta ish eprorė tė UĒK-sė.
Lirim Jakupi dhe Fatos Alija pėrmendeshin si pjesėmarrės nė shumė
pėrleshjet me policinė maqedonase, duke pėrfshirė edhe aksionin nė
fshatin Brodec tė Tetovės.
Nė MPB-nė maqedonase kanė demantuar informatat pėr gjashtė viktima tė mundshme.
“Nuk ėshtė e saktė se nė aksion janė vrarė gjashtė persona.
Informacioni i lansuar ditėn e parė pėr katėr tė vrarė dhe dy tė
arrestuar nuk ėshtė liferuar nga Ministria e Punėve tė Brendshme”,
deklaroi zėdhėnėsi i policisė, Ivo Kotevski.
Pėrveē ish eprorėve tė UĒK-sė, dyshime ndaj aksionit policor nė
Radushė kanė hedhur edhe tė gjitha subjektet politike shqiptare, me
pėrjashtim tė BDI-sė nė pushtet. Subjektet shqiptare thonė se bėhet
fjalė pėr aksione tė inskenuara tė policisė me qėllim pėr komprometim
tė shqiptarėve jo vetėm nė Maqedoni, por edhe nė tėrė rajonin.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi