Vetėvendosje: Thaēi, Kermabon dhe Feith, fajtorė pėr dhunėn e policisė

Shko poshtė

Super Vetėvendosje: Thaēi, Kermabon dhe Feith, fajtorė pėr dhunėn e policisė

Mesazh nga Ditta prej Sun Jun 13, 2010 12:50 pm

Aktivistė tė Lėvizjes “Vetėvendosje” kanė akuzuar kryeministrin Hashim
Thaēi, shefin e EULEX-it, Yves De Kermabon dhe shefin e ICO-sė, Pieter Feith, se
janė pėrgjegjėsit kryesorė pėr situatėn e krijuar midis policisė dhe aktivistėve
tė kėsaj lėvizjeje, raporton KTV-ja.

Sipas tyre, nė vend se tė luftohet krimi i organizuar dhe korrupsioni ata
luftojnė organizimin qytetarė.
Duke e dėnuar dhunėn qė ėshtė ushtruar mbi aktivistet e “Vetėvendosjes”,
Glauk Konjufca ka thėnė se qeveritarėt janė ndier tė rrezikuar se kjo lėvizje do
tė konkurrojė nė zgjedhjet e ardhshme dhe se ka zgjeruar horizontet e saj duke u
mbėshtetur nga njė numėr i madh i qytetarėve.
Ata kanė paralajmėruar protestė mė 21 qershor, ditėn kur pritet tė gjykohet
Albin Kurti.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi