LDK e LDD nuk mund t bhen faktor, si t vetme

Shko posht

Super LDK e LDD nuk mund t bhen faktor, si t vetme

Mesazh nga Ditta prej Sun Jun 13, 2010 12:51 pm

Largimi i Adem Salihajt nga strukturat e LDD-s, i ka kushtuar partis
s Nexhat Dacit me humbjen e nj dege dhe rreth 40 nndegve n Ferizaj, ndrsa
n nj intervist pr Zri, Salihaj paralajmron largime t tjera nga kjo
parti.

Un jam munduar t nxis nj proces dhe nj lvizje t bashkimit mes LDK-s
dhe LDD-s dhe un do t punoj shum q ky proces t jet n vazhdimsi dhe t
jap rezultate. Un mendoj q pjesa drrmuese e LDD-s do ti bashkohet ktij
procesi dhe ksaj lvizje, sepse nuk ka rrug tjetr q t faktorizohemi si
elektorat i vizionit rugovist, q nj dit prsri t jemi t fuqishm dhe ta
marrim pushtetin, sht shprehur deputeti Salihaj.
Ai ka thn se LDD n krye m Nexhat Dacin, nuk ka arritur as ta ruaj dhe as
ta forcoj vizionin rugovist, prkundrazi e ka degraduar n mas shum t
madhe kt vizion.
Salihaj konsideron se si t vetme, as LDK e as LDD nuk mund t bhen faktor
t vrtet n skenn politike, prandaj ai ka shtruar iden pr nj afrim,
koalicion apo edhe bashkim mes ktyre dy partive.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi