Tė rinjtė e Tiranės, pėrdoruesit mė tė mėdhenj tė drogės

Shko poshtė

Super Tė rinjtė e Tiranės, pėrdoruesit mė tė mėdhenj tė drogės

Mesazh nga Ditta prej Sun Jun 13, 2010 1:11 pm

Tė rinjtė e Tiranės, si dhe tė qyteteve me tė mėdha nė Shqipėri,
konsiderohen si grupet mė tė mėdha tė pėrdorimit tė drogės.

Alban Ylli, drejtori i Shėndetit Publik, thotė se rreth 6-7% e tė rinjve,
pėrdorin drogė duke filluar nga mė tė lehtat, si tymosja e hashashit, e deri te
kokaina, heroina, me injeksione. Por pėrveē tė rinjve, nė grupet e riskut futen
dhe ata qė kanė sėmundje seksualisht tė transmetueshme si HIV/AIDS.
"7-9 pėr qind e tė rinjve tė shkollave tė mesme janė ekspozuar ndaj drogave
nė mjediset shkollore ose rreth tyre. Pra, u ėshtė ofruar pėrdorimi i njė droge
pranė mjedisit tė shkollės, ēka do tė thotė qe trafikantėt e drogės,
funksionojnė tashmė kudo, edhe pranė shkollave", tha Ylli.
Sa i pėrket grupmoshave, ato janė nga mė tė ndryshme, duke pėrfshirė kėtu dhe
moshat e mesme, por ndėrkohė nuk mund tė pėrjashtohen edhe tė moshuarit, thotė
drejtori i ISHP-sė.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi