Tomė Hajdaraj nė AAK

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Super Tomė Hajdaraj nė AAK

Mesazh nga Ditta prej Mon Jun 14, 2010 2:37 pm


Ish-zėvendėsministri i Bujqėsisė, Pylltarisė dhe Zhvillimit Rural, Tomė Hajdaraj, zyrtarisht ka aderuar tė hėnėn nė Aleancėn pėr Ardhmėrinė e Kosovės, si partia mė e madhe opozitare nė vend.
Aderimi i Hajdaraj ėshtė bėrė i ditur gjatė njė konference tė mbajtur pėr media tė hėnėn nė selinė e AAK-sė.
Hajdaraj ka qenė anėtar i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, ku pas ndarjes sė kėsaj partie i ėshtė bashkuar LDD-sė.
Nė periudhėn 2001-2004 ka qenė deputet i Parlamentit tė Kosovės, ndėrsa nė qeverinė e kaluar, ka mbajtur pozitėn e zėvendėsministrit.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 26
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi