Vetėvendosje, oponent serioz nė politikė

Shko poshtė

Super Vetėvendosje, oponent serioz nė politikė

Mesazh nga Lim-On prej Sun Jun 20, 2010 8:44 am





Pėrfaqėsues tė subjekteve politike nė Kosovė, inkuadrimin e
Lėvizjes “Vetėvendosje” nė garė zgjedhore e shohin si oponent serioz,
ndėrsa nuk janė nė gjendje tė parashohin se nė cilin bllok politik mund
tė rreshtohet kjo lėvizje- shkruan Kosova Sot.
“Ėshtė herėt
pėr tė thėnė nėse do tė ketė dinamizėm tė skenės politike nė Kosovė me
futjen e ‘Vetėvendosjes’ nė politikė, por megjithatė, nėse njė subjekt
i ri me njė gjeneratė tė re kyēet nė politikė, ne dėshirojmė tė sjellė
tė reja nė politikėn e Kosovės. Ēdo parti, nė njė formė, ėshtė rival
politik. Ne e mirėpresim njė rreshtim tė ri tė njė gjenerate tė re nė
subjekt politik tė Kosovės”, ka thėnė sekretari i pėrgjithshėm i
PDK-sė, Jakup Krasniqi.
Kreu i LDD-sė, Nexhat Daci, ka vlerėsuar se partia e tij mirėpret
vendimin e Lėvizjes “Vetėvendosje” pėr tė hyrė ne zgjedhjet e ardhshme
parlamentare, duke thėnė se ėshtė i bindur se kjo lėvizje do tė ketė
shumė pėrkrahje, por edhe kritika, duke qenė se do tė jetė shumė mė e
pėrgjegjshme ndaj vetvetes dhe proceseve nė tė cilat po kalon Kosova.
Meqenėse “Vetėvendosje” ende nuk e ka prezantuar programin e vet
politik, sikurse pėrfaqėsuesit tjerė politikė, as nėnkryetari i AKR-sė,
Ibrahim Makolli, nuk mund tė parashohė se si dhe me kė do tė rreshtohet
“Vetėvendosje” nė aspektin profilit politik.
“Ata deri mė tani kanė vepruar si shoqėri civile dhe tash sigurisht
qė nė program ata do tė specifikojnė profilin e tyre politik ku ta
pėrcaktojnė veten dhe pastaj do tė mund tė shohim se me kė mbase do tė
do mund tė jenė mė afėr apo mė larg”, ėshtė shprehur Makolli.

_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Vetėvendosje, oponent serioz nė politikė

Mesazh nga Albi-Wolf prej Sun Jun 20, 2010 8:47 am

[img] Uploaded with ImageShack.us[/img]
avatar
Albi-Wolf
V.I.P
Besa-Bess
V.I.PBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 3142
Vendbanimi: : istogu city
Aktiviteti :
50 / 10050 / 100

Registration date : 08/01/2010

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi