Pėrmbyllet takimi i liderėve tė rajonit

Shko poshtė

Super Pėrmbyllet takimi i liderėve tė rajonit

Mesazh nga Ditta prej Sun Jun 27, 2010 10:08 am

Takimi i liderėve tė rajonit, qė nisi punimet tė premten nė Prevallė
afėr Prizrenit, tė dielėn i ka pėrmbyllur punimet. Pasi i ka pėrcjellė
presidentėt Topi e Ivanov, tė cilėt u larguan sot nga Kosova (derisa presidenti
Vujanovic u largua tė shtunėn mbrėma), nikoqiri i takimit, presidenti Fatmir
Sejdiu i bėri njė vlerėsim rrjedhės sė takimit.

Sejdiu shprehu konsideratat mė tė larta pėr kontributin e secilit president
pjesėmarrės nė takim, pėr angazhimet e tyre tė thella nė kuptim tė
intensifikimit tė bashkėpunimit nė mes vendeve dhe pėr klimėn e jashtėzakonshme
qė ka mbretėruar gjatė takimit tė pėrbashkėt, por edhe gjatė takimeve
bilaterale.
“Tema bosht qė lidhet me lėvizjen e lirė tė qytetarėve u trajtua nė esencė,
edhe si kuptim filozofik, por edhe si ndjenjė e veēantė e vendeve tona pėr tė
bėrė tė mundshmen mė tė mirė, qė qytetarėt e vendeve tona tė kenė mundėsinė e
gjithmonshme tė lėvizjes sė lirė, jo vetėm si individė, por edhe tė zhvillojnė
aktivitetet e tyre ekonomike, pra lirinė e komunikimit ekonomik tė bizneseve dhe
tė fushave tė tjera”, theksoi Sejdiu.
Duke vlerėsuar se mesazhet e pėrcjella ishin tė njė ndjenje tė miqėsisė, tė
bashkėpunimit tė thellė dhe tė ndihmės reciproke, presidenti i falėnderoi
homologėt e tri vendeve pėr idetė e shumta qė u dhanė se si t’i shpejtojmė
zhvillimet e pėrgjithshme qė kanė tė bėjnė edhe me proceset integruese.
Sejdiu shprehu besimin se takimi i ardhshėm, i planifikuar tė mbahet nė
Maqedoni, do tė jetė edhe mė me kualitet dhe se ėshtė borxh i liderėve tė
vendeve pėr ta thelluar kėtė bashkėpunim nė tė ardhmen, qoftė me vizita
bilaterale, qoftė tė karakterit punues.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi