Mbyllen 31 lokale tė dyshuara pėr prostitucion

Shko poshtė

Super Mbyllen 31 lokale tė dyshuara pėr prostitucion

Mesazh nga Ditta prej Sun Jun 27, 2010 10:09 am

Policia kundėr trafikimit me qenie njerėzore, gjatė njė aksioni pėr
kontrollimin e lokaleve ku dyshohet se ushtrohet prostitucion, ka arrestuar dy
persona, ka mbyllur 31 lokale, si dhe ka identifikuar 26 shtetas tė huaj, qė
qėndronin ilegalisht nė Kosovė.

Aksioni policor, i koduar me emrin “Qershori 2010”, ka nisur tė enjten nė
mbrėmje, sipas Planit Operativ tė pėrpiluar nga Drejtoria e Hetimeve tė
Trafikimit me Qenie Njerėzore dhe njėkohėsisht ėshtė zbatuar nė tėrė territorin
e Republikės sė Kosovės, bėhen tė ditur policia.
“Gjatė kėtij aksioni janė arrestuar dy persona tė dyshuar, janė mbyllur 31
lokale dhe janė identifikuar 26 persona me qėndrim nė Kosovė, pa dokumente
valide, tė proceduar nga Drejtoria pėr Migrim dhe te Huaj”.
Nė kėtė plan, krahas Drejtorisė Kundėr Trafikimit dhe 6 sektorėve tė saj,
kanė qenė tė pėrfshirė edhe Drejtoria e Migrimit dhe tė Huajve nga Policia
Kufitare, Njėsitė Mbėshtetėse Operative si dhe inspektorėt komunalė.
Qėllimi i operacionit ka qenė kontrollimi i lokaleve/bareve nė tė cilat
punonin femra dhe punėtorė te ndryshėm, e qė dyshohej se merreshin me trafikim
dhe shfrytėzoheshin pėr prostitucion.
“Plani Operativ ka pasur po ashtu qėllim primar ēėshtjen e parandalimit dhe
marrjen e masave proaktive nė parandalimin e dukurisė sė trafikimit me njerėz,
ndėrsa Drejtoria pėr Migrim dhe tė Huaj ka bėrė verifikimin pėr ēėshtjen e
zbatimit tė Ligjit pėr tė Huajt”, thuhet nė njoftimin e policisė.
Inspektorėt komunalė kanė bėrė kontrollime dhe inspektime nė baret dhe
lokalet, duke u mbėshtetur edhe nė informatat se pronarėt e kėtyre lokaleve nuk
i respektojnė procedurat dhe rregullat ligjore mbi kontratat e punėtorėve,
kushtet e punės dhe tė sanitarisė. Si rezultat janė mbyllur njė numėr i
konsideruar i lokaleve tė kontrolluara.
Mė sė shumti lokale janė mbyllur nė rajonin e Ferizajt, gjithsej 6; nė
Mitrovicė – 4, nga dy lokale janė mbyllur nė Prishtinė, Prizren dhe Pejė, kurse
njė lokali i ėshtė vėnė dryni nė Gjilan. Gjithsej janė intervistuar 97 punonjėse
femra tė kėtyre lokaleve dhe 258 klientė.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi