Topi uron dhe falėnderon Obamėn

Shko poshtė

Super Topi uron dhe falėnderon Obamėn

Mesazh nga Ditta prej Sat Jul 03, 2010 10:05 am

Presidenti i Republikės sė Shqipėrisė, Bamir Topi, i ka dėrguar njė mesazh urimi presidentit tė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, Barack Obama, me rastin e Ditės sė Pavarėsisė, 4 Korrikut.
“Me rastin e Ditės sė Pavarėsisė sė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, kam nderin e veēantė qė, nė emėr tė popullit shqiptar dhe nė emrin tim personal, t’ju pėrcjell Juve dhe popullit mik amerikan urimet mė tė ngrohta e miqėsore pėr mė shumė zhvillim, mirėqenie dhe begati”, i shkruan Topi homologut tė tij.
Mė tej, shton se kjo pėrkujtohet si dita e fitores sė vullnetit natyral tė njeriut dhe tė njė kombi pėr liri dhe barazi sociale, si njė nga vlerat mė tė ēmuara tė kombit amerikan qė mbetet gjithmonė njė frymėzim dhe shembull i pėrjetshėm pėr tė gjitha kombet.
“Me kėtė rast, dėshiroj tė shpreh mirėnjohjen e thellė tė Shqipėrisė ndaj mbėshtetjes sė Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės pėr integrimin tonė nė NATO dhe pėr pėrpjekjet nė ndėrtimin e njė shoqėrie demokratike, tė denjė pėr t’u anėtarėsuar nė Bashkimin Evropian”, shkruan Topi.
Duke vėnė nė dukje vullnetin dhe bindjen e tij mė tė thellė se me angazhimin tonė tė pėrbashkėt, marrėdhėniet e shkėlqyera tė miqėsisė dhe bashkėpunimit midis Shqipėrisė dhe Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės, do tė njohin zhvillime tė mėtejshme, nė tė mirė tė dy popujve dhe vendeve tona, nė interes tė paqes globale dhe stabilitetit e pėrparimit tė vendeve tė rajonit tė Ballkanit.

_________________


`LOVE 4 Haters .. :D

Ditta
Super Mod/e
Besa-bess
Super Mod/eBesa-bess

Gjinija : Female

Numri i postimeve : 16842
Mosha : 27
Viti: : 18/01/1991
Vendbanimi: : kerkun
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 17/05/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi