Rugova: Qeveri e dėshtimeve

Shko poshtė

Super Rugova: Qeveri e dėshtimeve

Mesazh nga Lim-On prej Tue Aug 24, 2010 1:55 pm

Qeveria e Kosovės ėshtė qeveri e dėshtimeve pasi qė nuk ka
realizuar asnjėrin nga projektet e ashtuquajtura historike, vlerėsoi
nėnkryetari i Lidhjes Demokratike tė Dardanisė, Naser Rugova.Ai
theksoi se nuk janė realizuar projektet siē janė Strategjia pėr veriun,
Termocentrali “Kosova e Re”, mungesa e targave tė automjeteve, procesi
privatizimit etj.
Sipas tij korrupsioni dhe krimi i organizuar lulėzon nė
institucione, derisa propagandohet zero tolerancė ndaj kėtyre
fenomeneve.
“Keni dėshtuar nė reformimin e shtyllave kryesore tė shtetit,
drejtėsi, siguri, arsim, shėndetėsi, papunėsi dhe rritje e shkallės sė
varfėrisė. Kjo qeveri e ka humbur besimin dhe kredibilitetin te
qytetarėt e vendit, kėsaj keqqeverisje duhet dhėnė fund, mjaft ėshtė
ngulfatur perspektiva e qytetarėve tė vendit”, tha nėnkryetari i LDD-sė.
Lidhja Demokratike e Dardanisė vlerėson se procesi i integrimit nė BE ėshtė objektiv nacional i popullit dhe shtetit tė Kosovės.
“Lidhja Demokratike e Dardanisė konstaton me keqardhje se falė
mungesės sė vizionit, vullnetit politik dhe paaftėsisė sė partnerėve tė
koalicionit qeverisės jemi ende larg, madje shumė larg nga procesi i
liberalizimit tė vizave. Trumbetimet e qeveritarėve tanė se jemi afėr
kėtij synimi, se presim nė fillim tė korrikut fillimin e dialogut
zyrtar dhe marrjen e strategjisė pėr liberalizimin e vizave, korriku
kalojė dhe tani pėrmendin fundin e shtatorit, nuk janė asgjė mė pak as
mė shumė vetėm se njė manipulim i radhės dhe mashtrim i qytetarėve tė
lodhur tė vendit tonė”, u shpreh Rugova.


_________________
Levizja Vetevendosje
avatar
Lim-On
Moderator/e
Besa-Bess
Moderator/eBesa-Bess

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 16822
Mosha : 28
Viti: : 03/03/1990
Vendbanimi: : n'Shqypnii
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 28/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi