Hondurasi njeh pavarėsinė e Kosovės

Shko poshtė

Super Hondurasi njeh pavarėsinė e Kosovės

Mesazh nga D3M1 prej Fri Sep 03, 2010 2:13 pm


Republika e Hondurasit ka njohur sot zyrtarisht Kosovėn shtet tė pavarur dhe sovran, njofton Ministria e Punėve tė Jashtme tė Kosovės.
Vendimi pėr njohjen e Kosovės i ėshtė kumtuar sot Ministrit tė Punėve tė Jashtme tė Republikės sė Kosovės, Skender Hyseni nga Ministri i Jashtėm i Republikės sė Hondurasit, Mario Canahuati. Ministri Hyseni dhe Ministri Canahuati gjatė njė bisede tė gjatė dhe tė pėrzemėrt telefonike u pajtuan gjithashtu qė menjėherė tė fillojnė procedurat pėr vendosjen e marrėdhėnieve diplomatike midis dy vendeve.
Duke e falėnderuar nė emėr tė popullit dhe tė institucioneve tė Republikės sė Kosovės, Ministri Hyseni theksoi pėrkushtimin e Republikės sė Kosovės pėr tė ndėrtuar bashkėpunim dhe marrėdhėnie tė ngushta me kėtė vend.

Ndėrkaq, Ministri Canahuati theksoi se Hondurasi ėshtė i vendosur qė ta pėrkrahė Republikėn e Kosovės nė tė gjitha rrafshet dhe institucionet ndėrkombėtare si njė vend mik me tė cilin ka vendosur tė ndėrtojė marrėdhėnie tė forta dhe tė qėndrueshme miqėsore dhe diplomatike. /Telegrafi/


_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hondurasi njeh pavarėsinė e Kosovės

Mesazh nga Zyma prej Fri Sep 03, 2010 2:15 pm

Bravo daj per kete lajm me kete me duhket behen 70 shtete

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hondurasi njeh pavarėsinė e Kosovės

Mesazh nga D3M1 prej Fri Sep 03, 2010 2:16 pm

Daj e kena detyre duhet me kry
Urime Kosove

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hondurasi njeh pavarėsinė e Kosovės

Mesazh nga Zyma prej Fri Sep 03, 2010 2:16 pm

Kjo njohje shkon veq per drenicen hehehe

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hondurasi njeh pavarėsinė e Kosovės

Mesazh nga D3M1 prej Fri Sep 03, 2010 2:25 pm

Zyma-E shkruajti:Kjo njohje shkon veq per drenicen hehehe
Jo weq per Drenicen Po per te gjithe shqiptaret ku jane

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Super Re: Hondurasi njeh pavarėsinė e Kosovės

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi