Sejdiu: As q na shkonte mendja t largoheshim nga salla

Shko posht

Super Sejdiu: As q na shkonte mendja t largoheshim nga salla

Mesazh nga Zyma prej Sun Sep 12, 2010 3:24 pmPresidenti Fatmir Sejdiu ka theksuar pas kthimit nga New Yorku se as q i ka shkuar mendja t largohej nga salla e Asambles s Prgjithshme, kur delegacioni serb kushtzonte hyrjen n sall me largimin e delegacionit kosovar. Pr pasoj, seanca ishte shtyr pr rreth 2 or.

Ishte prpjekja, thjesht, e uditshme e delegacionit serb q t prjashtonte delegacionin e Kosovs jasht salls s Asambles s Prgjithshme. Ne ishim t prkushtuar, n radh t par, t respektonim rendin protokollar q ishte i prcaktuar me koh, ka theksuar Sejdiu. Natyrisht, as q na shkonte mendja t trhiqeshim.

Kjo situat n sall pati krijuar konfuzion. Gjat dy orve, nj delegacion i Asambles qe ofruar te kosovart q refuzonin t largoheshin nga salla, apo t zhvendoseshin n ndonj pjes tjetr t saj.

Presidenti i Asambles, Ali Abdussalam Treki, nuk ka dashur q t prdorte t drejtn e tij pr t prjashtuar delegacionin kosovar, pas verifikimit t akreditimeve t prfaqsuesve t Kosovs. N fund, ishte arritur marrveshja q delegacioni t mos lvizte nga vendi, por t prezantohej si delegacion mysafir i Gjermanis, i Francs dhe i Britanis s Madhe.


_________________
Ndonjher t mungon aq shum dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ndrrat vetm pr ta prqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi