londra denon incidentin ne mitrovice............

Shko poshtė

Super londra denon incidentin ne mitrovice............

Mesazh nga GentleMan prej Tue Sep 14, 2010 4:36 am

Ministri pėr Evropėn i Britanisė sė Madhe, David Lidington ka dėnuar incidentin e ndodhur tė shtunėn nė Mitrovicė, nė tė cilin mbetėn tė lėnduar 7 persona. “Jam thellėsisht i brengosur pėr dhunėn dhe lėndimet e shkaktuara policit tė EULEX-it dhe pjesėtarėve tė policisė sė Kosovės nė incidentin e fundit nė Mitrovicė”, thuhet nė reagimin e ministrit Lidington. Sipas tij ka qenė njė veprim i paarsyeshėm nga njė numėr i vogėl i personave qė kanė kryer kėtė akt.Lidington ka mirėpritur reagimin e menjėhershėm tė Qeverisė sė Kosovės dhe Serbisė.“Veprime tė tilla tė kėtyre personave nuk duhet lejuar tė dėmtojnė angazhimin e pėrbashkėt qė ėshtė arritur nga tė gjitha palėt, pėr tė sjell paqen, stabilitetin dhe prosperitetin nė rajon nė periudhėn kur ėshtė rritur bashkėpunimi dhe dialogu”.Ministri britanik ka pėrgėzuar pėr kurajėn dhe angazhimin e EULEX-it, KFOR-it dhe Policisė sė Kosovės.“I bėjmė thirrje tė gjitha komuniteteve qė jetojnė nė Kosovė qė tė punojnė sė bashku pėr t’i zgjidhur mosmarrėveshjet e tyre nė mėnyrė paqėsore dhe tė kundėrshtojnė pėrdorimin e dhunės”

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi