AAK fajeson lideret per moslirimin e Hajradnit

Shko poshtė

Super AAK fajeson lideret per moslirimin e Hajradnit

Mesazh nga GentleMan prej Tue Sep 14, 2010 4:44 am

Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės ka fajėsuar tre liderėt kryesore tė vendit si pėrgjegjės pėr moslejimin e Ramush Haradinajt tė mbrohet nė liri.Ahmet Isufi, nėnkryetar i partisė, tha se as presidenti, as kryeministri e as kryeparlamentari nuk e kanė bėrė njė shkresė tė vetme, e cila do ta mbėshteste garancinė qė EULEX-i ka dhėnė pėr lirimin e Haradinajt.Pas njė mbledhjeje tė Kėshillit Drejtues tė AAK-sė, ėshtė shprehur shqetėsim pėr refuzimin nga Gjykata e Hagės tė kėrkesė pėr mbrojtje nė liri tė kryetarit tė kėsaj partie.AAK pret qė rigjykimi i ish-kryeministrit tė Kosovės tė mbahet sa mė shpejtė qė ėshtė e mundur dhe ai tė kthehet i pafajshėm pranė familjes.Po ashtu, Kėshilli Drejtues i AAK-sė ka lėshuar njė deklaratė ku vlerėson se Rezoluta e Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė po hap njė etapė tė re tė bisedimeve me Serbinė prandaj AAK kėrkon qė agjenda e bisedimeve duhet paraprakisht tė debatohet dhe miratohet nė Kuvendin e Kosovės.Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės rikonfirmon qėndrimin e vet se Kosova assesi nuk duhet tė bisedojė me Serbinė rreth tre ēėshtjeve themelore – statusi politik, tėrėsia territoriale dhe statusi i veēantė pėr serbėt e Kosovės.

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :)  :)
Rregullorja e Staffit  / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legend“s
Web-Master
The Legend“sWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e anėtarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi