Sejdiu dhe Thai srish n New York

Shko posht

Super Sejdiu dhe Thai srish n New York

Mesazh nga D3M1 prej Thu Sep 16, 2010 1:11 pmPresidenti dhe kryeministri i Republiks s Kosovs, Fatmir Sejdiu dhe Hashim Thai, do t udhtojn srish kt jav pr n New York.
Ata do t ken nj varg takimesh e aktivitetesh, ndrsa pritet t marrin pjes edhe n pritjen tradicionale q e bn Presidenti amerikan n fillim t do sesioni t ri t Asambles s Prgjithshme.

Krert e shtetit do t udhtojn kt vikend pr n New York dhe do t ken nj varg takimesh dhe do t marrin pjes n disa organizime q bhen atje, ka thn Memli Krasniqi, zdhns i Qeveris.

Sejdiu dhe Thai u kthyen javn e kaluar nga New Yorku, ku morn pjes n punimet e Asambles s Prgjithshme t OKB-s, me rast u miratua nj rezolut pr Kosovn e sponsorizua nga Bashkimi Evropian dhe Serbia, e cila respekton vendimin e Gjykats Ndrkombtare t Drejtsis dhe fton Prishtinn dhe Beogradin t bisedojn pr shtje teknike.

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi