Nuk do t vij deri te dorheqja ime

Shko posht

Super Nuk do t vij deri te dorheqja ime

Mesazh nga D3M1 prej Thu Sep 30, 2010 8:18 amMinistri i Transportit dhe Post-Telekomunikacionit, Fatmir Limaj sht shprehur i bindur se EULEX-i nuk ka asnj prov t vetme kundr tij.
Ai ka thn se pr kt arsye as q do t vij tek dorheqja e tij pr arsye morale. Duke folur n emisionin Interaktiv n KTV, ai ka thn se ekipi i tij ligjor nuk po informohet nga EULEX-i pr hetimet q jan duke u br kundr tij dhe ministris q udhheq.

Un do t jem ktu pr secilin rast dhe i gatshm pr bashkpunimin q do t m krkohet nga institucionet e drejtsis, ka thn Limaj.

N cilsin e nnkryetarit t PDK-s, Limaj ka thn se PDK-ja po i shqyrton t gjitha mundsit e veprimit pas dorheqjes s Fatmir Sejdiut nga posti i Presidentit. Ai nuk ka prjashtuar mundsin e zgjedhjeve t parakohshme, por pr secilin opsion ka br thirrje q t arrihet nj konsensus me t gjitha partit, ato parlamentare, por edhe ato q nuk prfaqsohen n Parlament.

Sipas tij, mbi t gjitha partnert e koalicionit, PDK e LDK duhet t diskutojn nse mund ta vazhdojn bashkqeverisjen pas zhvillimeve t fundit politike. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pr dobsi heshtjen time, se nse foli nuk do t mund ta prballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e antarit

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi