Gjendja politike n Kosov sht stabile

Shko posht

Super Gjendja politike n Kosov sht stabile

Mesazh nga GentleMan prej Thu Sep 30, 2010 11:41 am

Kosova nuk gjendet n kriz institucionale dhe gjendja politike sht stabile, ka deklaruar shefi i Zyrs Civile Ndrkombtare Pieter Feith.


Shefi i ICO-s kto komente i bri pas nj konference t organizuar n Ministrin e Arsimit me rastin e prezantimit t Raportit t Komisionit t Pavarur pr Rishikimin e Kurrikulumit dhe materialeve msimore n gjuhn serbe.Ai ka deklaruar se konsultimet po vazhdojn n lidhje me at se si mund t ohet procesi prpara pas njoftimit t Gjykats Kushtetuese dhe dorheqjes s presidentit, ndrsa tha se n gjith kt proces kryeministri e ka rolin udhheqs dhe kjo sht n prputhje me Kushtetutn.Duke komentuar proceset q po kalon Kosova, ai citohet t ket thn se jan normale dhe ndodhin n seciln demokraci

_________________
Femna o Si Biciklla i hyp gjithkush ama dikuj i jet ndor :) :)
Rregullorja e Staffit / Rregullorja e Forumit / Rregullorja e Prezantimit
avatar
GentleMan
The Legends
Web-Master
The LegendsWeb-Master

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 11999
Mosha : 31
Viti: : 02/03/1987
Vendbanimi: : Ne Zemer tende :) :)
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 26/05/2008

Shiko profilin e antarit http://www.besa-bese.com

Mbrapsht n krye Shko posht

Mbrapsht n krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti prgjigjeni temave t ktij forumi