Egjipti tė vendosė shumė shpejt pėr njohjen

Shko poshtė

Super Egjipti tė vendosė shumė shpejt pėr njohjen

Mesazh nga D3M1 prej Sat Oct 02, 2010 7:09 pm


Zėdhėnėsi i Ministrisė sė Jashtme tė Egjiptit, Hossam Zaki, ka transmetuar nė njė komunikatė qėndrimin e ministrit tė Jashtėm tė kėtij vendi, Ahmed Abdul Gheit, se Egjipti mund tė ndryshojė qėndrim pėr pavarėsinė e Kosovės- njofton KTV.
“Egjipti do tė vendosė nėse do ta njohė pavarėsinė e Kosovės shumė shpejt, duke marrė parasysh ēėshtjet ndėrmjet Kosovės dhe Serbisė.”, thuhet nė komunikatė.

Aty shtohet se ministri i Jashtėm i Kosovės, e ka njoftuar homologun e tij Abdul Gheit, pėr tė drejtat e serbėve nė Kosovė dhe pėr pėrfaqėsimin e tyre nė Parlament.

Konfirmimi nga Kajroja vjen pas paralajmėrimit tė ministrit tė Jashtėm tė Kosovės, Skėnder Hyseni, se Egjipti ėshtė duke shqyrtuar mundėsinė e marrjes sa mė parė tė vendimit pėr njohjen formale tė shtetit tė Kosovės. /Telegrafi/

_________________

Mos e merrni pėr dobėsi heshtjen time, se nėse foli nuk do tė mund ta pėrballoni!
avatar
D3M1
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 20774
Mosha : 29
Viti: : 29/01/1989
Vendbanimi: : Drenice
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 30/07/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi