Pacolli sjellė njohjen nga Kiribati pėr shtetin e Kosovės

Shko poshtė

Super Pacolli sjellė njohjen nga Kiribati pėr shtetin e Kosovės

Mesazh nga Zyma prej Fri Oct 22, 2010 4:10 pm

Presidenti i AKR-sė, Behgjet Pacolli, nė njė konferencė pėr media ka prezantuar njohjen mė tė re tė shtetit tė pavarur tė Kosovės nga Republika e Kiribatit. Njohja ėshtė konfirmuar dje pėrmes Sekretares sė shtetit tė kėsaj Republike.Mė 21.09.2010, nė New York, Behgjet Pacolli, ishte takuar me kryeministrin e Kiribatit nga i cili kishte marrė premtimin pėr njohje tė shpejtė tė shtetit tė pavarur tė Kosovės. Kjo njohje vjen nė momente tė rėndėsishme pėr Kosovėn, nė njė kohė kur Ministria e Punėve tė Jashtme funksionon vetėm me zėvendėsministėr dhe vendi ėshtė nė njė krizė tė thelle institucionale.Njohja nga Kiribati dėshmon edhe njėherė se lobimi i Presidentit tė AKR-sė, po vazhdon me rezultate tė reja tė cilat janė tė domosdoshme pėr shtetin e pavarur tė Kosovės.Kiribati ėshtė njė ishull i vogėl me sipėrfaqe prej 811 kilometra katrorė i cili gjendet nė qendėr tė Oqeanit Pacifik.Pacolli nė konferencėn e sotme ka premtuar, se ėshtė duke punuar veēanėrisht me njė shtet siē e quajti ai tė vėshtirė dhe beson se shumė shpejtė do tė ketė njohje tė reja.

_________________
Ndonjėherė tė mungon aq shumė dikush, sa do donim ta nxirrnim nga ėndrrat vetėm pėr ta pėrqafuar...
avatar
Zyma
Administrator/e
Administrator/e

Gjinija : Male

Numri i postimeve : 14562
Mosha : 34
Viti: : 14/09/1983
Vendbanimi: : Istog-Shqiperia e madhe
Aktiviteti :
100 / 100100 / 100

Registration date : 25/06/2009

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi